Рубрики: Култура

Kaliopi-Evrosong-2016

Евросонг, политика или…

Победа на Евросонг Утешна награда за Украина Околу самата песна и настапот на Украина на Евросонг, недвојбено е дека песната е повеќеслојна политичка провокација па затоа и „победи“, не се можеше да се врши...
Struski veceri na poezijata-2015

Струшки Вечери на Поезијата

Во Струга – Центар на светската поетска елита Струшките вечери на поезијата започнаа со традиционалното читање на , поетско послание на познатиот сириско-либански поет Адонис, кој се обрати во име на сите поети учесници...
Kaliopi

Удри, Мавај

Прв пат во животот се нафаќам да напишам нешто на некоја тема која сакам да ја испратам да биде објавена во дневен весник. Не е дека многу пати до сега не сум била десет...
Translate »