My Dobar Glas.Com
Dobar Glas Online
М А Г А З И Н

НА ПОЧЕТОК

НА ПОЧЕТОК

Има ли денес место за добрите вести,за добрите луѓе, за добрите настани. Велат, добрите луѓе полека ги снемува а на нивно место се множат итроманите, лажоманите, пакосните, безобразните, расипаните и парољубците. Но, дали е навистина така. Ние, екипата на магазинот Добар глас, сепак веруваме дека останало барем трошка човечност во секој од нас, а дека добриот глас е оној кој најдалеку се слуша.Се појави Добар глас пред пет години. Печатено издание. Истите луѓе, со мали исклучоци денес тргнуваат во авантурата викана он лајн издание. Планираме наскоро повторно и печатено издание на Добар глас. Ваков или онаков, идејата е иста. Сакаме да бидеме огледало на севкупното живеење во овој дел на Македонија, некогаш наречен Амфакситида. Да го градиме имиџот на овој крај кој е вистинската порта на Европа. Да го претставиме регионот како место на археолошки убавини. Да го промовираме туризмот, почнувајќи од селскиот па се до зимскиот. Да го истакнеме производството на здрава храна и современото земјоделие. Нека се инвестира во отворање нови работни места. Да им го доближиме на светот културното и уметничко богатство на Гевгелија, Дојран, Валандово, Богданци, Миравци. Сакаме да шириме оптимизам и верба во нашата памет и нашата работливост. Заедно да го вратиме некогашниот богат начин на живеење на овие простори, да ги промовираме културните вредности, да го вратиме сјајот на Дојранското езеро и убавините на Кожуф планина.

На Богојавление ви се открива електронското издание на Добар глас. Прикопчајте се.

Macedonia
МАКЕДОНИЈА 2009
Започна уште една година. Кога бевме малечки едвај чекавме да ни пристигне новата година на санките на виртуелниот Дедо Мраз. Се беше како во бајките, снег до коленици, ние со вцрвенети обравчиња на санките, татковците се враќаа од пазарите влечејќи зад себе вистинска елка...
LIFE STYLE
СОЧА - ЗОИ 2014
Благодарение на единствената положба, Соча е најпопуларното руска туристичка дестинација... Овде на дофат се кањоните, брзите планински реки и водопади, непроодните шуми, пештери, но иуреденото со километри долго шеталиште покрај крајбрежјето на Црното море. Зимските олимпијски игри ќе се одржат на на скијалиштето 'Красна Пољана'...
N&I, Добар Глас
ПЛУС » ...
РЕГИОН - АМФАКСИТИДА
МАЛ ТУРИСТИЧКИ ВОДИЧ
Во земјата на СОНЦЕТО
Од овој крај ретко кој заминал без да понесе со себе грст убави доживувања и прекрасни спомени. Ако, драги пријателе, првпат наминуваш низ ова место прочитај ги овие редови и тие нека претставуваат...
N&I, Добар Глас
ПЛУС » ...

МАКЕДОНИЈА
БОГОЈАВЛЕНИЕ
ВОДИЦИ
Vodici 2009
Има Божја Сила
И таму се случи нешто необично бог им се јави на лугето.Затоа денешниот ден се нарекува Богојавление. Бог се јави со своите три лица. Синот се потопи во јорданските води, отецот...
N&I, Добар Глас
ПЛУС » ...
СВЕТ
НЕМА ВЕРОДОСТОЈНА ЗАКАНА
ИНАУГУРАЦИЈА
Стално ги проверуваме разузнавачките информации за да видиме дали има опасности поради кои би требало да се грижиме. Тоа ќе продолжи и во текот на самата инаугурација. Ние дословно ќе ја пратиме...
Q&A, Агенцииски Вести
ПЛУС » Избори во САД

МИСЛЕЊА
ПРАШАЊЕТО ЗА ИМЕТО
Др. Игор Јанев
dr. Igor Janev
Одолговлекувањето на решението на проблемот со името не оди во прилог на Македонија. Како што е познато референцата FYROM дефинира еден нерамноправен статус на Македонија во ООН, нарочно во областа...
CMN, Canadian-Macedonian News
ПЛУС » МИСЛЕЊА - Личен Став
СПОРТ
ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ
ЕСПЕРО 63
ЛОГИСТИК најдобра
Sport
...љубителите на спортот во Гевгелија ги привлече предновогодишниот турнир во мал фудбал Есперо 63. Под ова име и порано се одржувале вакви турнири но по пауза...
Q&A, Агенцииски Вести
ПЛУС » СП Ракомет


Internet Zarabotka

ИНТЕРНЕТ
Постојат повеќе начини како да заработите на Интернет со користење на својот вебсајт или блог. Листата подолу е направена...
повеќе...


HANCOCKWill Smith - одбивен суперјунак
Во овој blockbuster вложено е околу 150 милиони $ долари. Сепак, не станува збор за класична холивудска "story". Шлампавиот Hancock ја изгубил наклонетоста на широките маси. По спасување на еден живот, успева да ја поврати старата слава...
DISCOTHEQUE "КИС" БогданциНаша понуда за ноќни птици
Во дискотеката "КИС" Ве очекуваат моменти на ноќни лудувања. Со настапи на познати естрадни звезди сигурно ќе поминете извонредни моменти и ноќни лудувања.
ВИКЕНДХотел   "ФЛАМИНГО"
Најатрактивна забавна атракција во регонот. Ова не е само место за играње и престој, туку цел нов свет на забава и возбуда. Хотел со 5 звезди, Казино, Ноќен клуб, Пентхаус, неколку ексклузивни ресторани и широк избор на барови.
Град
Каде сакате да одите
МАНДРА, ТЕШКОТО И РОЗЕ Ресторант
"МАНДРА"  Гевгелија
МАНДРА ресторант кој Jeff Reed го откупува грозјето од локалните виногради, бербата започнува рано наутро, како би било посвежо, а родот веднаш се става во ладилник, кој го префрла до винаријата, каде уште еднаш се врши селекција на грозјето.
ПРЕПОРАЧУВАМЕ! www.ime.com
TVTV НОВА Гевгелија
Семејна дружина, Преку содржините со информативни, забавни и контактни програми, Ви обезбедува вистински и благовремени информации од регионот и пошироко.
MACEDONIA TIMELESSMACEDONIA TIMELESS„МАКЕДОНИЈА - ВЕЧНА“
Спот со наслов Македонија вечна направен за светска туристичка промоција на Македонија во режија на Милчо Манчевски што Министерството за култура го промовираше во Музејот на современа уметност...Овој спот е нов вид презентацијата на Република Македонија.
Без Дизајн Основен Design Син Design Црвен Design
Dodaj RSS kanal Dodaj na iGoogle Bookmark
За што не објавуваат медиумите, не се ни случило.
ИНТЕРВЈУ
Интервју со
МАКЕДОНСКИ ВЕСТИ
...имаме своја држава ...не постои институција која мисли на иселеништвото.


ВИДЕО ИНТЕРВЈУ
Видео Интервју соПЕТАР ТЕМЕЛКОВСКИ
Филип Македонецот ...
за нашата иднина...
НА ДЕНЕШЕН ДЕНPascalin

 • BLOG
  World Wide Web

  ЖИВОТ 1.0

  Како да се остане анонимен на web, и секако да се избегне политичко апсење? - Повеќе.

 • MAIL
  Контакт

  Забелешки, мислења и слично можете да оставите во понудениот формулар, или преку електронска пошта Контакт Страна.


 • SHOW
  Search This Site

  За кириличнo пребарување користете Alt+Shift.

 • PROFILE
  Your Profile - ТЕСТ
Агенцииски ВЕСТИ (CNN)


Makedonski Vesti


ВЕСТ ПО ВЕСТ
UNI banka


Курсна листа
НБМ-NBM
Број: - -
продажен курс за:
дд. мм. 2009.
USD 001 46.3074
EUR 001 61.4129
GBP 001 67.3978
CAD 001 37.6305
AUD 001 30.9011
CHF 001 41.3332
 


Ohridska banka

Skopje Alexander the Great Airport | Macedonia

Euro Broker


ИНФО STYLE
Profit

Apolлonia Foundation

КОМПАНИИСКИ НОВОСТИ


Pisma od Citatelite
JukeBox
Мини плеер
К О Л У М Н А

САМО ЗА ДА ЗАМИНЕ ЕДЕН ...
МАСКА ЗА ЕГОИЗАМ И ...
КОАЛИЦИЈА НА ВЕТУВАЊА
РЕНТИЈЕРИ НА ОКОЛНОСТИТЕ


ВРЕМЕ
Гевгелија 40°C
Find the Weather for any City, State or Zipcode, or Country


FASHION IN MACEDONIA


Хороскоп

...

Секција за превземање
АНКЕТА


Graphic Design