My Dobar Glas.Com
Dobar Glas Online
М А Г А З И Н
Google
BOOKMARK Насловна КИР LAT

LIFESTYLE

LIFESTYLESochi
LIFESTYLE


Благодарение на единствената положба, Соча е најпопуларното руска туристичка дестинација... Соча денес е едно големо градилиште, во неа во 2014 год. ќе се одржат зимските олимпијски игри, веќе се градат спортките објекти и терени, луксузните хотели и деловно-стамбените...


Natali
LIFESTYLE


...Аделаида, петиот по големина град во Австралија и главен град на државата Јужна Австралија (South Australia). Летот со авион е прилично...


LIFESTYLE
DESIGN
Веста Фустани Иако ни се чини дека зимската облека не е толку мечтовита како онаа летната, кога можеме да избираме помеѓу краткото, долгото, развиорено или припиено, мораме да признаеме...
D&L, noon
PLUS » Галерија Пролетни додатоци
LIFESTYLE
РЕВИИ
Спектакуларна Fashion Week Славниот креатор John Galliano, кој креира за модната куќа Dior, му припадна честа да ја отвори неделата на модата во Париз. Во првиот ред седеа актерките Liv Tyler и Eva Mendes, пејачката Janet...
D&L, Monday ...
PLUS » Ревија Пролет 2009

line


LIFESTYLE
ТРЕНДОВИ
Влужувам во себе, а не во облека Како ја доживувате модата?
Како игра, ослободување и убавина, иако мислам дека облеката не го прави човекот. Се облекувам зависно од расположениетои, секако од ситуацијата.
Каков е вашиот моден стил?
Спортска елеганција. Притоа, поточно, сеуште го барам својот стил и настојувам да ја избегнам унифомираноста...
D&L, Mon DG
PLUS » Што се 'носи', што е во тренд,
LIFESTYLE
МОДНИ ДОДАТОЦИ
Рингови
Jantar
Или ги обожаваме, или за ништо на светот небиги носеле. Кога се во пршање обетки-рингови, мислењата се поделени, но и рака на срце, повеќе зависат од моментните модни трендови. Ако судиме по количината на златни златни и сребрени...
D&L, ...DG
PLUS » Милиони години во еден гердан...


ДИЕТА

ДИЕТАLIFESTYLE


Месечевата диета во последно време е една од најпопуларните диети и за неа доста се зборува. Покрај што ги намалува вишокот од килограми и го чисти организмот од токсини, оваа диета се базира на само едно правило: не е дозволено...


Natali
LIFESTYLE


Ни во најпрекрасните сништа не можев да замислам дека можам така да изгледам - ги пофалила Алба фотографиите кои, под креативното водство на Jean-Paula Goude, ги направи фотографот Mario Testino...


LIFESTYLE


Месечевата диета во последно време е една од најпопуларните диети и за неа доста се зборува. Покрај што ги намалува вишокот од килограми и го чисти организмот од токсини, оваа диета се базира на само едно правило: не е дозволено...
Dodaj RSS kanal Dodaj na iGoogle Bookmark
За што не објавуваат медиумите, не се ни случило.
ИНТЕРВЈУ
Интервју со
МАКЕДОНСКИ ВЕСТИ
...имаме своја држава ...не постои институција која мисли на иселеништвото.


ВИДЕО ИНТЕРВЈУ
Видео Интервју со ПЕТАР ТЕМЕЛКОВСКИ
Филип Македонецот ...
за нашата иднина...
НА ДЕНЕШЕН ДЕНPascalin

 • BLOG
  World Wide Web

  ЖИВОТ 1.0

  Како да се остане анонимен на web, и секако да се избегне политичко апсење? - Повеќе.

 • MAIL
  Контакт

  Забелешки, мислења и слично можете да оставите во понудениот формулар, или преку електронска пошта Контакт Страна.


 • SHOW
  Search This Site

  За кириличнo пребарување користете Alt+Shift.

 • PROFILE
  Your Profile - ТЕСТ
Агенцииски ВЕСТИ (CNN)


Makedonski Vesti

ВЕСТ ПО ВЕСТ
Курсна листа
НБМ-NBM
Број: - -
продажен курс за:
дд. мм. 2009.
USD00146.3074
EUR00161.4129
GBP00167.3978
CAD00137.6305
AUD00130.9011
CHF00141.3332
 

Ohridska banka


Skopje Alexander the Great Airport | Macedonia

Euro Broker


ИНФО STYLE


КОМПАНИИСКИ НОВОСТИ


JukeBox
Мини плеер
К О Л У М Н А

САМО ЗА ДА ЗАМИНЕ ЕДЕН ...
МАСКА ЗА ЕГОИЗАМ И ...
КОАЛИЦИЈА НА ВЕТУВАЊА
РЕНТИЈЕРИ НА ОКОЛНОСТИТЕ

ВРЕМЕ
Гевгелија 40°C
Find the Weather for any City, State or Zipcode, or Country

FASHION IN MACEDONIA


Хороскоп
       
       
       
...

Секција за превземање
АНКЕТА
За Cbox-от
Сервис за почеток...
Повеќе инфо за сервисот
Graphic Design