My Dobar Glas.Com
Dobar Glas Online
М А Г А З И Н

ХОРОСКОП

ХОРОСКОП


АСТРОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ
за период од 06. до 12. март

Oven
ОВЕН (22. март до 20. април)

Љубов Малку од се ќе се одвива во согласност со вашите очекувања. Ќе мора да се прилагодите на барањата од блиските, што и не ви е баш по волја. Воздржете ја лутината и мирно речете што ви смета. Осамените ќе ја обноват прекинатата врска.

Работа Кредит за стан, купување или поправка на автомобилот ќе ве натера многу посериозно да пристапите кон секојдневните трошоци. Во работата морате повеќе да се ангажирате, да бидете поцврсти и истрајни, инаку другите ќе ве претекнат.

Искушение - Предизвик на неделата Планетите го истакнуваат внатрешниот немир, брзоплетост на зборови и оптеретеност со обврски. Време има се помалку, а задачи премногу. Избегнувајте ризични вложувања.

Прилика на неделата На лицето што ви е симпатично предложете му излез-пријатниот разговор би можел да се продолжи. Сватете дека во нејзино друштво можете сосема да се отворите.

                       

Bik
БИК (21. април до 21. мај)

Љубов Можни се сукоби со лице кое го сакате, најповеќе поради обостраната непопустливост и понос. Кај некои причина за караница ќе биде љубомора, и не без повод. Осамените ќе мора повеќе да се потрудат ако сакат да остварат врска.

Работа Не брзајте во никаква инвестиција без да побарате совет од стручни лица. Единствено така ќе избегнете грешки проблеми. Некакви околности врзани за близок соработник ќе ве исполнуваат со недоверба и нервоза.

Искушение - Предизвик на неделата Среќата во лотаријата нема да ви биде наклонета па затоа не впуштувајте се во ризик. Во вторник со неспретни зборови би моѓеле да повредите познаник или колега.

Прилика на неделата Ако не сте спремни за нова љубовна врска, објавете ги отворено своите намери. Ако се најдете во недела во весело друштво, препуштете се на угодните моменти.

                       

Bliznaci
БЛИЗНАЦИ 21. мај до 21. јуни)

Љубов Нема лесно да се носите со семејните проблеми. Размислете за тоа дека можеби вашето незадоволство е последица на неисполнети желби, а не вистинска состојба на работите.

Работа Работните напори ќе вродат со резултати. Ако сте приватен претприемач, вашите способности ќе дојдат до вистински израз. Можеби ќе примите деловна понуда од друг град или забрзано подготвување за кратко патување.

Искушение - Предизвик на неделата Меркур нема да ви биде наклонет од недела па затоа избегнувајте психички напрегнувања, премногу работа и иритирање. Размена на остри зборови со соработниците или партнерите само ќе ви наштетат.

Прилика на неделата Обновете ги контактите со луѓето со кои некогаш поминувавте угодни моменти. Подобро ќе се организирате и ќе имате повеќе време за себе и лицата кои ги сакате.

                       

Rak
РАК (22. јуни до 22. јули)

Љубов Ви се чини дека сите околу вас се заљубени, а вие сте сирак. Дури и ако сте во врска некако несигурно ќе покажувате нежност. Понекогаш се доволни дискретни погледи или доверба па да дознаете дека припаѓате едно на друго.

Работа Се укажува на тоа дека бевте во право кога покренавте промени. Работите ќе продолжат да се развиваат со планираниот тек. Ќе работите и ќе учите добро

Искушение - Предизвик на неделата Избегнувајте психички напрегнувања, од недела па натаму. Острите тонови нема да ви помогнат, туку само ќе ви наштетат.

Прилика на неделата Во колку дожвеете материјална штета, бидете свесни дека парите се само енергија која циркулира и дека ќе наидат подобри денови.

                       

Lav
ЛАВ (23. јули до 22. август)

Љубов Слободните меѓу вас би можеле да се впуштат во нови авантури. Лицето за кое се работи ќе ве воодушеви со своите начела, но и ќе ве збуни со својата непредвидливост. Брачната хармонија продолжува.

Работа Склопувањето договори ќе биде оптеретено со застои, а можни серазоткривања на некои неправилности. Ако почувствувате дека сте на мета на нечија осуда, повлечете се.

Искушение - Предизвик на неделата Деловната комуникација побарува повеќе внимателност во вторник. Некого ќе свртите против себе со нетактична изјава. Борете се против обидите на надредените да ви наметнат дополнителни обврски.

Прилика на неделата Од понеделник се оди на подобро. Ќе бидете задоволни со постигнатите резултати, успешно ќе ги разрешувате проблемите, а во својата работа ќе внесете креативност и идеи.

                       

Devica  
ДЕВИЦА (23. август до 22. септември)

Љубов Шанса за да ги поправите односите со партнерот ќе ви се укаже при крајот на неделата, кога ќе бидете подготвени за отворен и конструктивен разговор. Ќе дознаете дека поранешниот партнер интензивно размислува за обновување на врската со вас.

Работа Ќе го наметнете својот ритам и ќе придобиете соработници за своите деловни цели. Ќе забележите дека вашето влијание врз другите е се поголемо. На видик се добри вести за оние кои барат ново вработување или преместување.

Искушение - Предизвик на неделата Од понеделник поради неповолната позиција на меркур ќе бидете изложени на се поголеми неправди и завист. Повлечете се некое време и почекајте да помине лошото влијание.

Прилика на неделата Вторник и среда, благодарејќи на Месечината во знакот, ќе одвоите за сопствени задоволства, ќе посетите козметичар и фризер и ќе поработите на одржување на кондицијата.

                       

Vaga
ВАГА (23. септември до 22. октомври)

Љубов Наглите пресврти ќе ја разнишат вашата сигурност. Ќе се наоѓате пред предизвици па бидете мудри и подготвени за одреден ризик. На слободните им се смешка познанство кое ќе внесе промени во нивниот живот.

Работа Зголемените ангажмани, планови и амбиции за развоја на работата со која се занимавате ќе имат повеќе од добри изгледи, но нема да го донесат очекуваното задоволство. Ќе се чувствувате како да работите и вложувате, а не ги гледате резултатите.

Искушение - Предизвик на неделата Културното однесување нема да ве заштити од критики и злонамерни забелешки од некои луѓе - и тоа се позади вашиот грб. Затоа внимавајте кому се доверувате.

Прилика на неделата Ќе имате прилика со помош на стручни лица да осмислите одличен деловен проект. Не двоумете се премногу со неговата реализација.

                       

Skorpija
ШКОРПИЈА (23. октомври до 21. ноември)

Љубов Не враќајте се на минатото и не оптеретувајте се со некогашните грешки и пропусти. Сега не е време да влегувате во врска со поранешен партнер, свртете се кон иднината и дајте им прилика на новите луѓе.

Работа Ќе наидете на пропусти и невнимание кај поединци која нема да ја следи вашата професионалност. Во некои моменти ќе биде подобро да ги преземете работите во свои раце и да не се потпирате врз други. Ќе бидете преоптеретени со работа.

Искушение - Предизвик на неделата Подгответе се понеделник да ви биде ден полн со нови настани и напнатост, затоа вооружете се со трпение. Бидете подготвени на компромиси.

Прилика на неделата Некои од вас ќе се обидат да се ослободат од лоши навики или да се изолираат од штетни влијаниа, додека други ќе избираат литература која ги воздигнува и им отвара нови видци.

                       

Strelec
СТРЕЛЕЦ (22. ноември до 21. декември)

Љубов Ако само што сте влегле во врска, ќе почувствувате исполнетост со страст и емоционален вознес. Осамените повеќе излегувајте, препуштете се на романтиката. Одлично ќе се забавувате и ќе се зближите со привлечна особа.

Работа Подршката на Јупитер ќе ви овозможи во наредниот период да остварите завиден успех во трговијата, новинарство, медијски работи и во односи со странци. Ќе посакувате промени, ќе бидете делотворни и полни со идеи.

Искушение - Предизвик на неделата Можни проблеми околу распоредот на задачите, тековни ситници, а најмногу во кругот на вашите соработници. Стресот е неизбежен во почетокот на седмицата.

Прилика на неделата Збогатеност во животот ќе придонесат бројни средби, SMS пораки и повици. Од сабота следува нов бран на страсти бидејќи ќе и запнете за око на личност со која соработувате.

                       

Jarec
ЈАРЕЦ (22. декември до 20. јануар)

Љубов Нема поголеми поместувања нити воздигнувања, а интензитетот на задоволството е баш таков како што сакате – умерено. Оние што се сеуште сами, се плашат дека ќе бидат одбиени, но за такво нешто немат вистинска причина.

Работа Темелите врз кои ги грдевте своите уверувања и амбиции бо можеле да бидат минливо, но снажно разнишани. Немојте веднаш да се обесхрабрувате бидејќи повеќето тешкотии кои сега ве мачат ќе бидат од краток век.

Искушение - Предизвик на неделата Крајот на неделата ќе биде напорен и неизвесен, меѓутоа нема потреба со своите деловни проблеми ги оптеретувате партнерите или домашните.

Прилика на неделата Иако ќе бидете максимално оптеретени, ќе ве радува и најмал помак од проблемите. Таков опуштен ден може да очекувате во вторник.

                       

Vodolija
ВОДОЛИЈА (21. јануари до 19. фебруари)

Љубов Ако сте во стална емоционална врска, ќе пробате на разни начини да го орасположите партнерот. Ако не успеете не губете надеж. Можеби веќе во понеделник ќе добиете угодна вест која ќе ви влее нова надеж.

Работа Односите со соработниците се добри, а работата ќе ви оди од рак. Благодрејќи на позицијата на Јупитер очекувате зголемување на приходите, бидејќи хонорарната работа која ви се нуди, ќе биде одлична и на време платена.

Искушение - Предизвик на неделата Ќе бидете претерано самокритични и сами себе ќе се обвинувате за несогласувањата во љубовниот живот, но овде ќе гршите, бидејќи вината нема да биде само ваша, туку и на партнерот.

Прилика на неделата Познанство со лице кое живее надвор од границите на земјата ќе им внесе на слободните големи промени во емотивниот живот. Опуштете се и уживајте.

                       

Риби
РИБИ (20. фебруари до 21. март)

Љубов Би можеле да ги потиснувате чувствата или да сватите дека е крајно време да промените во вашата врска. Ќе ви биде доста од компрониси и одстапки кои партнерот од вас пречесто ги бараше.

Работа Започнувањето на нов проект е веќе сигурно. Успех ќе имаат оние кои се занимаваат со уметност, медиуми или естрада. Ако очекувате конечно да ги решите старите судски парници, ќе бидете задоволни со резултатот.

Искушение - Предизвик на неделата Вашата желба да направите компромис би мижела да се покаже лоша. Постојат луѓе кои треба да сватат каде им е местото, а тоа мора да им го покажете при крајот на неделата.

Прилика на неделата Во текот на викендот нагло ќе почувствувате желба за промена, така што некои стари навики ќе им одстапат место на новите. Угодно ќе ве изненади еден повик во сабота.

                       
СИМБОЛ ВО КИНЕСКИОТ ХОРОСКОП

Внесете ја годината на Вашето раѓање. На пример: "1975"

АСТРОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Dodaj RSS kanal Dodaj na iGoogle Bookmark
За што не објавуваат медиумите, не се ни случило.
ИНТЕРВЈУ
Интервју со
МАКЕДОНСКИ ВЕСТИ
...имаме своја држава ...не постои институција која мисли на иселеништвото.


ВИДЕО ИНТЕРВЈУ
Видео Интервју со ПЕТАР ТЕМЕЛКОВСКИ
Филип Македонецот ...
за нашата иднина...
НА ДЕНЕШЕН ДЕНPascalin

 • BLOG
  World Wide Web

  ЖИВОТ 1.0

  Како да се остане анонимен на web, и секако да се избегне политичко апсење? - Повеќе.

 • MAIL
  Контакт

  Забелешки, мислења и слично можете да оставите во понудениот формулар, или преку електронска пошта Контакт Страна.


 • SHOW
  Search This Site

  За кириличнo пребарување користете Alt+Shift.

 • PROFILE
  Your Profile - ТЕСТ
Агенцииски ВЕСТИ (CNN)


Makedonski Vesti

ВЕСТ ПО ВЕСТ
Курсна листа
НБМ-NBM
Број: - -
продажен курс за:
дд. мм. 2009.
USD00146.3074
EUR00161.4129
GBP00167.3978
CAD00137.6305
AUD00130.9011
CHF00141.3332
 

Ohridska banka


Skopje Alexander the Great Airport | Macedonia

Euro Broker


ИНФО STYLE


КОМПАНИИСКИ НОВОСТИ


JukeBox
Мини плеер
К О Л У М Н А

САМО ЗА ДА ЗАМИНЕ ЕДЕН ...
МАСКА ЗА ЕГОИЗАМ И ...
КОАЛИЦИЈА НА ВЕТУВАЊА
РЕНТИЈЕРИ НА ОКОЛНОСТИТЕ

ВРЕМЕ
Гевгелија 40°C
Find the Weather for any City, State or Zipcode, or Country

FASHION IN MACEDONIA


Хороскоп
       
       
       
...

Секција за превземање
АНКЕТА
Graphic Design